Drzewina
zimowiska 2009 Dla Dzieci Dla młodzieży w Polsce za granicą szczególnie polecane Żywiec

Obóz Taneczny w Drzewinie - Obóz Taneczny w Drzewinie

Ta kolonia już się odbyła i została przeniesiona do archiwum.
Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć tegoroczne kolonie.

Drzewina

to cicha i spokojna miejscowość położona na Kaszubach. Z dala od zgiełku miasta. W zimowej scenerii, pomiędzy pięknymi lasami i zamarzniętymi jeziorami Uczestnicy mają możliwość pełnego zaangażowania się w program naszych obozów tematycznych i fabularnych. Aktywne zajęcia, przygotowane z najwyższą starannością oraz dbałością o realizm i szczegóły, pozwolą każdemu zanurzyć się w magiczny świat.

Program:

..::Ciało jako narzędzie pracy tancerza::..

różne warianty rozgrzewek, ćwiczenia wyrabiające elastyczność i gibkość przez rozciąganie poszczególnych grup mięśni i ścięgien. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo dbać o stawy i ścięgna, jak unikać urazów i co robić, kiedy przytrafi się kontuzja. Przekonają się, że warto ćwiczyć orientację przestrzenną i pamięć ruchową.

..::Disco dance i pop::..

młodzieżowy, rytmiczny taniec dyskotekowy dostosowany w stylu i charakterze ruchu do klimatu muzyki pop. Popularny na dyskotekach i imprezach. Ciekawe układy solowe i formacyjne, sztuka improwizacji i swobodnego wyrazu. Efekty zdobytych umiejętności wykorzystać można bardzo szybko na wieczornych imprezach tanecznych, których właśnie Uczestnicy obozu tanecznego są najlepszymi animatorami.

..::Taniec nowoczesny::..

mieszanka różnych stylów i technik tanecznych, wprowadzenie do jazzu, baletu nowoczesnego, funky i hip-hopu. Nauka kroków i układów złożonych z połączenia tańców latynoamerykańskich (salsa, samba) z tańcem pop-jazzowym (funky jazz, hip hop, street jazz). Na zajęciach Uczestnicy nauczą się także choreografii ze znanych klipów.

..::Taniec towarzyski::..

kanon taneczny, który przyda się na pewno każdemu: gorące rytmy brazylijskiej samby, spokojniejsza kubańska rumba, żywiołowa cha-cha-cha, ale także wesoły i dynamiczny jive. Opanowanie podstaw tych tańców zapewni swobodę poruszania się na parkiecie w każdej sytuacji.

..::Improwizacja taneczna::..

każdy z nas posiada naturalną zdolność wyrażania siebie poprzez taniec. Bardzo często jednak wstydzimy się otworzyć i pokazać w tańcu emocje. W czasie zajęć z improwizacji tanecznej postaramy się przełamać wewnętrzne bariery. Inspiracji poszukamy w muzyce. Skupimy się również na ekspresji ruchowej, spróbujemy ją poszerzyć różnymi ćwiczeniami prowadzącymi do zwiększania płynności ruchu. Swobodny taniec bez konkretnych kroków i figur wyzwoli wyobraźnię.

..::Prezentacja sceniczna::..

sposoby walki z tremą, makijaż i kostium sceniczny, podstawy wiedzy o ruchu scenicznym, warunkach technicznych sceny oraz sposobach na pokreślenie własnych atutów przy okazji publicznych występów.

..::Taneczna sesja zdjęciowa::..

świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Uczestnicy obozu tanecznego będą mieli okazję wziąć udział w sesji fotograficznej, podczas której poczują się jak prawdziwe gwiazdy. Studio fotograficzne pomoże nabrać pewności siebie przed publicznymi występami i zastanowić się nad prezencją w ruchu - jakże ważną dla każdego tancerza. Po sesji każdy Uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcia.

..::Taneczne kino::..

w ramach odpoczynku Uczestnicy oglądać będą pokazy grup tanecznych, par mistrzowskich, spektakle teatrów tańca oraz filmy takie, jak „Dirty dancing”, „Honey” czy „Chicago”, na podstawie, których analizowane zostaną takie tematy jak technika tańca, wykorzystane style, czy kompozycja choreografii.

..::Pokaz finałowy::..

zwieńczeniem tygodniowych warsztatów zimowych jest pokaz finałowy. W ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W scenariuszu: pokazy tańca, sesje fotograficzne, show taneczne z muzyką na żywo w wykonaniu Uczestników obozu wokalnego i gitarowego, koncerty i recitale. Podczas gali finałowej najaktywniejsi Uczestnicy zostaną wyróżnieni wINTERKAMPKAMI – nagrodami specjalnymi za całokształt pracy twórczej na obozie.

Co zabrać:

Na zajęcia taneczne:

dowolny wygodny i niekrępujący ruchów strój (ubrania sportowe, koszulki, baletowe body, legginsy, krótkie sukienki, spódniczki). Buty: baletki klasyczne lub gimnastyczne (ewentualnie grubsze skarpety) oraz lekkie buty sportowe (sneakery, tenisówki lub inne)
Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.

Wyżywienie:

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + suchy prowiant na powrót.

Zakwaterowanie:

W klimatycznym Przystanku Drzewina, w pokojach 4-8 osobowych z łazienkami (łóżka piętrowe). Na miejscu stołówka, świetlica, sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki, stół do ping ponga, miejsca do rekreacji oraz boisko do piłki nożnej. Obiekt położony około 35 km od Gdańska, z dala od hałasu, ruchliwych dróg i codziennego pośpiechu. Otaczają go lasy i łąki. Okolica daje możliwość zarówno aktywnego spędzenia czasu, jak i spokojnego wypoczynku. W Przystanku Drzewina zasięg mają telefony Plus i Play, pozostałe sieci mają bardzo słaby sygnał. W ośrodku znajduje się automat telefoniczny TP.